Mše svaté:Bystřice p.H.:dnes v 7:45, 10:00Bílavsko:dnes v 8:00Loukov:dnes v 11:00Rusava:dnes v 11:30Vítonice:dnes v 9:35

Lektorská služba

KULTURA SLOVA - pastorační aktivita arcibiskupství olomouckého pro lektory Božího slova 

Příručka - Patnáct pravidel pro lektory.


únor
neděle
5

Dobromila / sv. Agáta (Háta; Dobruše) (5. neděle v mezidobí)

HALEŠOVÁ Petra; MACŮRKOVÁ Světlana Iz 58;7-10 Zl 112(111) 1Kor 2;1-5 Mt 5;13-16


únor
neděle
12

Slavěna / sv. Benedikt Aniánský (6. neděle v mezidobí)

JUŘICOVÁ Marie; CHARVÁT Pavel Sir 15;16-21 Zl 119(118) 1Kor 2;6-20 Mt 5;17-37


únor
neděle
19

Patrik / bl. Godšalk (7. neděle v mezidobí)

TUŠEROVÁ Alice; CHARVÁT František Lv 19;1-2.17-18 Zl 103(102) 1Kor 3;16-23 Mt 5;38-48


únor
neděle
26

Dorota / sv. Alexandr (1. neděle postní)

HALEŠOVÁ Kamila; MAŘÁKOVÁ Kamila Gn 2;7-9;3;1-7 Zl 51(50) Rim 5;12-19 Mt 4;1-11


březen
neděle
5

Kazimír / sv. Teofil (Bohumil) (2. neděle postní)

CHARVÁTOVÁ Martina; MATELOVÁ Anna Gn 12;1-4a Zl 33(32) 2Tim 1;8b-10 Mt 17;1-9


březen
neděle
12

Řehoř / sv. Kvirin (3. neděle postní)

MACŮRKOVÁ Světlana; HALEŠOVÁ Petra Ex 17;3-7 Zl 95(94) Rim 5;1-2.5-8 Jan 4;5-42


březen
neděle
19

Josef / 4.neděle postní (4. neděle postní)

CHARVÁT Pavel; JUŘICOVÁ Marie 1Sam 16;1b.6-7.10-13a Zl 23(22) Ef 5;8-14 Jan 9;1-41


březen
neděle
26

Emanuel / sv. Kastulus (Haštal) (5. neděle postní)

KONEČNÁ Markéta; TUŠEROVÁ Alice Ez 37;12-14 Zl 130(129) Rim 8;8-11 Jan 11;1-45


duben
neděle
2

Erika / sv. František z Pauly (6. neděle postní - Květná neděle)

MAŘÁKOVÁ Kamila; HALEŠOVÁ Kamila Iz 50;4-7 Zl 22(21) Flp 2;6-11 Mt 26;14-27;66


duben
pátek
7

Heřman; Hermína / Velký pátek (Velký pátek)

MATELOVÁ Anna; CHARVÁTOVÁ Martina Iz 52;13-53;12 Zl 31(30) Zd 4;14-16;5;7-9 Jan 18;1-19;42


duben
sobota
8

Ema / Bílá sobota (Bílá sobota)

1.čtení HALEŠOVÁ P.; 2. čtení MACURKOVÁ Sv.; 3.čtení JUŘICOVÁ M.; Epištola CHARVÁT P. 


duben
neděle
9

Dušan / Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (Slavnost Zmrtvýchvstání Páně)

TUŠEROVÁ Alice; CHARVÁT František Sk 10;34a.37-43 Zl 118(117) Kol 3;1-4 Jan 20;1-9


duben
neděle
16

Irena / sv. Bernadetta Soubirousová (2. neděle velikonoční)

HALEŠOVÁ Kamila; MAŘÁKOVÁ Kamila Sk 2;42-47 Zl 118(117) 1Pt 1;3-9 Jan 20;19-31


duben
neděle
23

Vojtěch / Svátek sv. Vojtěcha (3. neděle velikonoční)

CHARVÁTOVÁ Martina; MATELOVÁ Anna Sk 2;14.22-28 Zl 16(15) 1Pt 1;17-21 Lk 24;13-35


duben
neděle
30

Blahoslav / sv. Zikmund (4. neděle velikonoční)

MACŮRKOVÁ Světlana; HALEŠOVÁ Petra Sk 2;14a.36-41 Zl 23(22) 1Petr 2;20b-25 Jan 10;1-10


květen
neděle
7

Stanislav / sv. Benedikt II. (5. neděle velikonoční)

CHARVÁT Pavel; JUŘICOVÁ Marie Sk 6;1-7 Zl 33(32) 1Pt 2;4-9 Jan 14;1-12


květen
neděle
14

Bonifác / Svátek sv. Matěje; apoštola (6. neděle velikonoční)

KONEČNÁ Markéta; TUŠEROVÁ Alice Sk 8;5-8.14-17 Zl 66(65) 1Pt 3;15-18 Jan 14;15-21


květen
neděle
21

Monika / sv. Ondřej Bobola (7. neděle velikonoční)

MAŘÁKOVÁ Kamila; HALEŠOVÁ Kamila Sk 1;12-14 Zl 27(26) 1Pt 4;13-16 Jan 17;1-11a


květen
neděle
28

Vilém / sv. Emil (Slavnost Seslání Ducha Svatého)

MATELOVÁ Anna; CHARVÁTOVÁ Martina Sk 2;1-11 Zl 104(103) 1Kor 12;3b-7.12-13 Jan 20;19-23


červen
neděle
4

Dalibor / sv. František Caracciolo (Slavnost Nejsvětější Trojice)

HALEŠOVÁ Petra; MACŮRKOVÁ Světlana Ex 34;4b-6.8-9 Dan 3 2Kor 13;11-13 Jan 3;16-18


červen
neděle
11

Bruno / sv. Barnabáš (10. neděle v mezidobí)

JUŘICOVÁ Marie; CHARVÁT Pavel Oz 6;3-6 Zl 50(49) Rim 4;18-25 Mt 9;9-13


červen
neděle
18

Milan / sv. Marina (11. neděle v mezidobí)

TUŠEROVÁ Alice; CHARVÁT František Ex 19;2-6a Zl 100(99);2.3.5 Rim 5;6-11 Mt 9;36-10;8


červen
neděle
25

Ivan / sv. Vilém; ct. Ivan (12. neděle v mezidobí)

HALEŠOVÁ Kamila; MAŘÁKOVÁ Kamila Jer 20;10-13 Zl 69(68) Rim 5;12-15 Mt 10;26-33


červenec
neděle
2

Patricie / sv. Ota (13. neděle v mezidobí)

CHARVÁTOVÁ Martina; MATELOVÁ Anna 2Kral 4;8-11.14-16a Zl 89(88) Rim 6;3-4.8-11 Mt 10;37-42


červenec
neděle
9

Drahoslava / sv. Veronika Giulianiová (14. neděle v mezidobí)

MACŮRKOVÁ Světlana; HALEŠOVÁ Petra Zach 9;9-10 Zl 145(144) Rim 8;9.11-13 Mt 11;25-30


červenec
neděle
16

Luboš / Panna Maria Karmelská (15. neděle v mezidobí)

CHARVÁT Pavel; JUŘICOVÁ Marie Iz 55;10-11 Zl 65(64) Rim 8;18-23 Mt 13;1-23


červenec
neděle
23

Libor / Svátek sv. Brigity (16. neděle v mezidobí)

KONEČNÁ Markéta; TUŠEROVÁ Alice Mdr 12;13.16-19 Zl 86(85) Rim 8;26-27 Mt 13;24-43


červenec
neděle
30

Bořivoj / sv. Petr Chryzolog (17. neděle v mezidobí)

MAŘÁKOVÁ Kamila; HALEŠOVÁ Kamila 1Kral 3;5.7-12 Zl 119(118) Rim 8;28-30 Mt 13;44-52


srpen
neděle
6

Oldřiška / Svátek Proměnění Páně (Svátek Proměnění Páně)

MATELOVÁ Anna; CHARVÁTOVÁ Martina Dan 7;9-10.13-14 Zl 97(96) 2Petr 1;16-19 cyklus A: Mt 17;1-9


srpen
neděle
13

Alena / sv. Poncián a Hippolyt; sv. Jan Berchmans (19. neděle v mezidobí)

HALEŠOVÁ Petra; MACŮRKOVÁ Světlana 1Kral 19;9a.11-13a Zl 85(84) Rim 9;1-5 Mt 14;22-33


srpen
neděle
20

Bernard / sv. Bernard (20. neděle v mezidobí)

JUŘICOVÁ Marie; CHARVÁT Pavel Iz 56;1.6-7 Zl 67(66) Rim 11;13-15.29-32 Mt 15;21-28


srpen
neděle
27

Otakar / sv. Monika (21. neděle v mezidobí)

TUŠEROVÁ Alice; CHARVÁT František Iz 22;19-23 Zl 138(137) Rim 11;33-36 Mt 16;13-20


září
neděle
3

Bronislav / sv. Řehoř Veliký (22. neděle v mezidobí)

HALEŠOVÁ Kamila; MAŘÁKOVÁ Kamila Jer 20;7-9 Zl 63(62) Rim 12;1-2 Mt 16;21-27


září
neděle
10

Irma / bl. Karel Spinola (23. neděle v mezidobí)

CHARVÁTOVÁ Martina; MATELOVÁ Anna Ez 33;7-9 Zl 95(94) Rim 13;8-10 Mt 18;15-20


září
neděle
17

Naděžda / sv. Kornélius a Cyprián; sv. Bellarmin (24. neděle v mezidobí)

MACŮRKOVÁ Světlana; HALEŠOVÁ Petra Sir 27;33-28;9 Zl 103(102) Rim 14;7-9 Mt 18;21-35


září
neděle
24

Jaromír / sv. Gerard (Jaromír) (25. neděle v mezidobí)

CHARVÁT Pavel; JUŘICOVÁ Marie Iz 55;6-9 Zl 145(144) Flp 1;20c-24.27a Mt 20;1-16a


říjen
neděle
1

Igor / sv. Terezie od Dítěte Ježíše (26. neděle v mezidobí)

KONEČNÁ Markéta; TUŠEROVÁ Alice Ez 18;25-28 Zl 25(24) Flp 2;1-11 Mt 21;28-32


říjen
neděle
8

Věra / sv. Simeon (27. neděle v mezidobí)

MAŘÁKOVÁ Kamila; HALEŠOVÁ Kamila Iz 5;1-7 ZI 80(79) Flp 4;6-9 Mt 21;33-43


říjen
neděle
15

Tereza / sv. Terezie od Ježíše (28. neděle v mezidobí)

MATELOVÁ Anna; CHARVÁTOVÁ Martina Iz 25;6-l0a Zl 23 (22) Flp 4;12-14.19-20 Mt 22;1-14


říjen
neděle
22

Sabina / sv. Marie Salome (29. neděle v mezidobí)

HALEŠOVÁ Petra; MACŮRKOVÁ Světlana Iz 45;1.4-6 Zl 96(95) 1Sol 1;1-5b Mt 22;15-21


říjen
neděle
29

Silvie / sv. Narcis (30. neděle v mezidobí)

JUŘICOVÁ Marie; CHARVÁT Pavel Ex 22;20-26 Zl 18(17) 1Sol 1;5c-10 Mt 22;34-40


listopad
neděle
5

Miriam / sv. Zachariáš a Alžběta (31. neděle v mezidobí)

TUŠEROVÁ Alice; CHARVÁT František Mal 1;14b-2;2b.8-10 Zl 131(130) 1Sol 2;7b-9.13 Mt 23;1-12


listopad
neděle
12

Benedikt / sv. Josafat (32. neděle v mezidobí)

HALEŠOVÁ Kamila; MAŘÁKOVÁ Kamila Mdr 6;12-16 Zl 63(62) 1Sol 4;13-18 Mt 25;1-13


listopad
neděle
19

Alžběta / sv. Mechtilda (33. neděle v mezidobí)

CHARVÁTOVÁ Martina; MATELOVÁ Anna Pr 31;10-13.19-20.30-31 Zl 128 (127) 1Sol 5;1-6 Mt 25;14-30


listopad
neděle
26

Artur / sv. Silvestr (Slavnost Ježíše Krista Krále)

MACŮRKOVÁ Světlana; HALEŠOVÁ Petra Ez 34;11-12.15-17 Zl 23(22) 1Kor 15;20-26.28 Mt 25;31-46


prosinec
neděle
3

Svatoslav / sv. František Xaverský (1. neděle adventní)

CHARVÁT Pavel; JUŘICOVÁ Marie Iz 63;16b-17.19b;64;2b-7 Zl 80(79) 1Kor 1;3-9 Mk 13;33-37


prosinec
neděle
10

Julie / sv. Julie a Eulálie (2. neděle adventní)

KONEČNÁ Markéta; TUŠEROVÁ Alice Iz 40;1-5.9-11 Zl 85(84) 2Petr 3;8-14 Mk 1;1-8


prosinec
neděle
17

Daniel / sv. Lazar (3. neděle adventní)

MAŘÁKOVÁ Kamila; HALEŠOVÁ Kamila Iz 61;1-2a.10-11 Lk 1;46-48a.48b-50.53-54 1Sol 5;16-24 Jan 1;6-8.19-28


prosinec
neděle
24

Adam a Eva / Štědrý den (4. neděle adventní)

MATELOVÁ Anna; CHARVÁTOVÁ Martina 2Sam 7;1-5.8b-12.14a.16 Zl 89(88) Rim 16;25-27 Lk 1;26-38


prosinec
pondělí
25

1. Svátek vánoční / Slavnost Narození Páně (Slavnost Narození Páně)

HALEŠOVÁ Petra; MACŮRKOVÁ Světlana Iz 9;1-3.5-6 Zl 96 Tit 2;11-14 Lk 2;1-14


prosinec
úterý
26

Štěpán / sv. Štěpán (Svátek sv. Štěpána)

JUŘICOVÁ Marie; CHARVÁT Pavel Sk 6;8-10;7;54-60 Zl 31(30) Mt 10;17-22


prosinec
neděle
31

Silvestr / sv. Silvestr (Svátek Svaté rodiny)

TUŠEROVÁ Alice; CHARVÁT Františe Gn 15;1-6;21;1-3 Zl 105(104) Zid 11;8.11-12.17-19 Lk 2;22-40