Mše svaté:Bystřice p.H.:dnes v 7:30Bílavsko:neděle v 8:00Loukov:zítra v 17:00Rusava:neděle v 11:30Vítonice:dnes v 17:00

Ondřej Brázdil, administrátor 1865

Narozen Rataje 29.11.1814, jáhenské svěcení Olomouc 1.8.1840, kněžské svěcení v olomoucké katedrále 2.8.1840, olomoucký arcibiskup Maxmilián Josef sv.p. Sommerau-Beckh, kooperátor Kostelec u Kyjova srpen 1840 - prosinec 1842, kooperátor Náklo leden 1843 - duben 1850, v dubnu 1850 byl suspendován za liberální postoje a slovanské vlastenectví a nesměl vykonávat duchovní službu a žil u svého bratra v Kroměříži  až do září 1854, pak se od října 1854 vrací do duchovní služby a je poslán za kooperátora do Veselí nad Moravou říjen 1854 - listopad 1858, profesor náboženství na gymnáziu v Uherské Skalici na Slovensku listopad 1858 - prosinec 1862, administrátor Předmostí u Přerova leden 1863 - 10.1.1865, administrátor Bílavsko 11.1.1865 - 20.6.1865, administrátor Hradčovice 21.6.1865 - 30.5.1872, zemřel na souchoty na faře v Hradčovicích 30.5.1872, pohřben na hřbitově v Hradčovicích 2.6.1872 uherskobrodským děkanem a farářem P. Františkem Knappem.