Mše svaté:Bystřice p.H.:dnes v 6:30, 7:45 a 10:00Bílavsko:dnes v 8:00Loukov:dnes v 11:00Rusava:dnes v 11:30Vítonice:dnes v 9:35 Chvalčov : Úterý v 9:30

Jan Janýška, administrátor 1959 - 1960

Narodil se 26.1.1915 v Petřkovice (nyní místní část Starého Jičína) ve farnosti Starý Jičín. Na kněze byl vysvěcen 5.7.1940 v Olomouci. Od 1.8.1940 do 14.3.1942 působil jako kooperátor v Lidečku, od 15.3.1942 do 31.3.1942 jako kooperátor v Pustiměři, od 1.4.1942 do 31.7.1947 jako kooperátor ve Slavičíně, od 1.8.1947 do 31.7.1948 jako kooperátor v Tršicích, od 1.8.1948 do 31.5.1949 jako administrátor ve farnosti Nový Jičín - Šenov, od 1.6.1949 do 31.1.1959 jako administrátor v Ježově. Dne 1.2.1959 nastoupil jako administrátor farnosti Bílavsko, kde působil do 29.2.1960, kdy mu byl komunistickýmu úřady odebrán státní souhlas k vykonávání kněžské služby. Od 1.3.1960 byl postaven mimo službu a nastoupil jako dělník do TONu v Bystřici pod Hostýnem.

Již 23.1.1960 se P. Jan Janýška přistěhoval na faru ve Vítonicích. Postupně dostává souhlas pro májové pobožnosti - 3x týdně, pro zpovídání, svátostné požehnání a od 5.2.1961 také pro bohoslužby v neděli. Dne 5.2.1962 obdržel státní souhlas a byl jmenován administrátorem ve Vítonicích a zároveň administrátorem exkurendo v Loukově. P. Jan Janýška spravoval loukovskou farnost do 31.7.1964, kdy byl za nového administrátora v Loukově jmenován P. Otto Kouřil a P. Jan Janýška byl dnem 1.9.1964 ustanoven administrátorem exkurendo v Blazicích.

Dekretem ze dne 13.9.1978 byl vítonický administrátor P. Jan Janýška  jmenován od 1.9.1978 administrátorem v Nedašově v okrese Gottwaldov. P. Jan Janýška působil jako admninistrátor ve farnosti Nedašov od roku 1978 do roku 1992, poté do roku 1996 jako výpomocný duchovní ve výslužbě. Zemřel 18.8.1996 v nemocnici ve Vizovicích a pohřben byl 23.8.1996 na hřbitově ve Starém Jičíně.