Mše svaté:Bystřice p.H.: zítra v 7:30Bílavsko:neděle v 8:00Loukov:pátek v 18:30Rusava:neděle v 11:30Vítonice:čtvrtek v 16:30

Josef Orava, rodák a penzista 1979 - 1984

Narozen Valašské Meziříčí 15.8.1937, vyrostl v Bystřici pod Hostýnem, kněžské svěcení Litoměřice 26.6.1960, kooperátor Zábřeh na Moravě 1.8.1960 - 31.10.1960, prezenční vojenská služba 1.11.1960 - 14.10.1962, kooperátor Šumperk a exkurendo administrátor Bratrušov 15.10.1962 - 31.8.1969, kooperátor Bílovec a exkurendo administrátor Lubojaty 1.9.1969 - 31.7.1971, administrátor Horní Benešov a exkurendo administrátor Leskovec 1.8.1971 - 9.4.1974, od 10.4.1974 ztratil státní souhlas a nesměl vykonávat kněžskou službu (prodával v Mototechně) 10.4.1974 - 31.3.1977, od 1.4.1977 se znovu vrací do duchovní zprávy a stává se administrátorem v Jívové a exkurendo administrátorem v Hraničních Petrovicích a v Domašově nad Bystřicí 1.4.1977 - 15.3.1979, od 16.3.1979 odchází ze zdravotních důvodů do penze a vrací se do Bystřice pod Hostýnem, kde žije až do své smrti a vypomáhá v bystřické farnosti a také na Svatém Hostýně, zemřel doma v Bystřici pod Hostýnem na rakovinu 30.8.1984, pohřben byl do rodiného hrobu na hřbitově v Bystřici pod Hostýnem 4.9.1984 P. Františkem Alexem, kanovníkem, děkanem a farářem v Holešově.