Nejbližší mše svaté:
Bystřice p.H.: dnes v 7:30 a 17:00
Rusava: zítra v 11:30

Karel Látal, farář 1947 - 1951

Narodil se v Tovéři u Olomouce (farnost Dolany) 19.12.1886. Na kněze byl vysvěcen v Olomouci 5.7.1910. Působil jako kooperátor, ale později byl jmenován osobním kaplanem v Holešově do 30.6.1929. Odtud se stěhuje jako farář do Kostelece u Holešova 1.7.1929 - 31.7.1947, nakonec působí jako farář Bystřici pod Hostýnem 1.8.1947 - 31.5.1951. Komunistickým režimem byl donucen podat rezignaci a od 1.6.1951 byl dán do výslužby. Odešel do Holešova, kde si v Nerudově ulici koupil malý domek a po jeho přestavbě se v něm usadil. Zemřel v Holešově 31.1.1972 a pohřben byl v rodinném hrobě v Dubu nad Moravou 5.2.1972.

Od 1.1.1944 do 31.1.1947 zastával funkci místoděkana holešovského děkanátu. Dne 1.2.1947 byl pověřen jako místoděkan vedením holešovského děkanátu. Od r. 1949 do 31.5.1951 byl děkanem holešovského děkanátu.