Nejbližší mše svaté:
Bystřice p.H.: dnes v 17:30
Rusava: neděle v 11:30

Vladimír Valenta, kooperátor a administrátor 1945 - 1948

Narozen Žákovice (farnost Blazice) 26.7.1914, kněžské svěcení 5.7.1940, kooperátor Mostkovice 1.8.1940 - 31.8.1943, kooperátor Olšany u Prostějova 1.9.1943 - 30.4.1944, administrátor Olšany u Prostějova 1.5.1944 - 31.12.1944, kooperátor Bystřice pod Hostýnem 1.1.1945 - 31.7.1946, administrátor Bystřice pod Hostýnem 1.8.1946 - 31.7.1947, kooperátor Bystřice pod Hostýnem 1.8.1947 - 30.6.1948, provizor Lichnov u Krnova 1.7.1948 - 31.8.1965, provizor exkurendo Sosnová 1.7.1948 - 31.8.1965, administrátor Strahovice 1.9.1965 - 23.2.1984, administrátor excurendo Chuchelná 1.2.1979 - 23.2.1976, po autohavárii byl v kritickém stavu převezen do nemocnice v Ostravě, kde 23.2.1984 zemřel. Podle svého přání byl pohřben na hřbitově v Blazicích 3.3.1984, pohřební obřady za velké účasti lidu vykonal soběchlebský farář P. ThDr. Jaroslav Kúřil.

Od r.1947 měl právo nosit synodálky, od r.1963 právo nosit děkanský límec a od r.1973 byl titulárním farářem. Od 15.11.1978 byl místoděkanem děkanátu Hlučín.