Nejbližší mše svaté:
Bystřice p.H.: dnes v 7:30 a 17:00
Rusava: zítra v 11:30

Jan Mrkus, kooperátor 1943

Narozen Medlovice (farnost Osvětimany) 22.5.1911, kněžské svěcení Olomouc 5.7.1937, kooperátor Příbor 1.8.1937 - 28.2.1943, kooperátor Bystřice pod Hostýnem 1.3.1943 - 30.9.1943, kooperátor Dolany 1.10.1943 - 31.1.1944, provizor Dolany 1.2.1944 - 28.2.1945, farář Dolany 1.3.1945 - 30.11.1951, vojenská služba 1.12.1951 - 6.5.1954, farář Dolany 1.6.1954 - 31.1.1957, komunistický režim ho postavil mimo službu (zbaven státního souhlasu k vykonávání duchovní služby) 1.2.1957 - 31.8.1957, administrátor Osek nad Bečvou 1.9.1957 - 14.8.1969, místoděkan hranického děkanátu 15.5.1967 - 21.10.1969, administrátorem Hranice 15.8.1969 - 15.10.1975, děkan děkanátu Hranice 1.11.1969 - 31.10.1972, od 15.10.1975 odchází do důchodu a bydlí jako důchodce v Týně nad Bečvou až do své smrti. Zemřel v přerovské nemocnici 26.8.1984, pohřben v Osvětimanech 3.9.1984. Od r.1973 arcibiskupský rada a titulární farář.