Mše svaté:Bystřice p.H.: zítra v 7:30Bílavsko:neděle v 8:00Loukov:pátek v 18:30Rusava:neděle v 11:30Vítonice:čtvrtek v 16:30

Filip Trost, kooperátor 1769 - 1778

Narozen Přerov 1736, kněžské svěcení Olomouc 2.3.1765, kněz diecéze bez umístění březen 1765 - srpen 1766, kooperátor Doubravice nad Svitavou srpen 1766 - říjen 1768, kooperátor Kralice na Hané říjen 1768 - listopad 1769, kooperátor Bystřice pod Hostýnem listopad 1769 - 29.6.1778, II. kaplan Svatý Hostýn 30.6.1778 - 18.12.1778, I. kaplan Svatý Hostýn 19.12.1778 - 14.2.1787, dne 14.2.1787 došlo císařským výnosem ke zrušení poutního místa na Svatém Hostýně, je penzionován, ale zůstává ještě s jedním knězem (Františkem Antonínem Klučkou) na Svatém Hostýně ke službě stále putujících poutníků až do 17.7.1788, od 18.7.1788 do 3.11.1798 bydlí jako penzista s jurisdikcí a vypomáhá ve farnosti Napajedla, zemřel v Napajedlích (ve svém domku hned vede fary) 3.11.1798 na tuberkulózu, pohřben v Napajedlích na hřbitově P. Janem Papežem, děkanem a farářem v Napajedlích.