Mše svaté:Bystřice p.H.: dnes v 7:30Bílavsko:zítra v 8:00Loukov:zítra v 11:00Rusava:zítra v 11:30Vítonice:zítra v 9:35

Ministerstvo kultury ČR poskytlo farnosti Bystřice pod Hostýnem finanční podporu v rámci Programu restaurování movitých kulturních památek v roce 2021 na restaurování movité kulturní památky, kterou je obraz Panny Marie Hostýnské. Tento obraz pořídila manželka Jana z Rottalu, Marie, v roce 1655 pro hostýnskou kapli. Na obraze je malbou na lipovém dřevě znázorněna Panna Maria s Dítětem stojící na půlměsíci. Tento obraz byl později z Hostýna přenesen do kostela sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem.

Značně poškozený obraz v letošním roce zrestaurovala akademická malířka Vendulka Látalová z Litomyšle nákladem 142 000 Kč. Ministerstvo kultury ČR poskytlo dotaci ve výši 120 000 Kč, za což velmi děkujeme. Díky tomuto přispění se nám podařilo zachránit a obnovit vzácné umělecké dílo.

PMSVH