Mše svaté:Bystřice p.H.: dnes v 7:30Bílavsko:zítra v 16:00Loukov:pátek v 17:00Rusava:zítra v 17:30Vítonice:čtvrtek v 16:30 Chvalčov : úterý v 16:30

Znak farnosti

Popis

Na zeleném štítě je vpravo kráčející zlatá laň se stříbrnou zbrojí. Nad hřbetem laně vpravo položený stříbrný šíp se zlatým hrotem a opeřením. Hlava štítu je modrá se třemi stříbrnými liliemi. Pata štítu je červená se stříbrným heroldským křížem.

Štít je převýšen černým kněžským kloboukem s jedním střapcem na každé straně.

Původ

Laň a šíp jsou atributy patrona farnosti sv. Jiljího.

Zelená barva štítu představuje okolní lesy hostýnských vrchů.

Modrá hlava štítu a stříbrná lilie odkazuje na část obecního znaku Chvalčova, který patří do bystřické farnosti a zároveň modrá barva a stříbrné lilie připomínají nejvýznamnější a největší mariánské poutní místo na Moravě – Svatý Hostýn, který leží na území bystřické farnosti.

Červené pole se stříbrným křížem je erb hraběcího rodu z Rottalu, patronů a stavitelů farního kostela a nejvýznamnějších majitelů bystřického panství.