Nejbližší mše svaté:
Bystřice p.H.: dnes v 17:30
Vítonice: neděle v 10:45
Rusava: ZMĚNA čtvrtek v 17:00

≡▼

Přihlásit se

Jan Malý, kooperátor 1943 - 1944

Narozen Držkovice (farnost Neplachovice), okr. Opava 19.8.1911, kněžské svěcení Olomouc 5.7.1935, kooperátor Valašská Bystřice 1.8.1935 - 30.6.1936, kooperátor Suchdol u Prostějova 1.7.1936 - 30.9.1936, vojenská služba 1.10.1936 - 28.2.1937, kooperátor Suchdol-Jednov 1.3.1937 - 31.3.1938, kooperátor Dolany 1.4.1938 - 31.10.1939, administrátor Dolany 1.11.1939 - 31.5.1940, kooperátor Dolany 1.6.1940 - 31.7.1940, kooperátor Praha-Břevnov 1.8.1940 - 5.4.1943, administrátor Želechovice nad Dřevnicí 1.5.1943 - 31.8.1943, kooperátor Bystřice pod Hostýnem 1.9.1943 - 31.12.1944, farář Olšany u Prostějova 1.1.1945 - 2.3.1993, administrátor exkurendo Dubany 1.11.1952 - 30.6.1956, administrátor exkurendo Bystročice 1.6.1957 - 31.8.1978, místoděkan děkanátu Prostějov 1.6.1952 - 7.8.1963, pověřen vedením děkanátu Prostějov 8.8.1963 - 31.12.1968, děkan děkanátu Prostějov 1.1.1969 - 2.3.1993, zemřel v nemocnici v Prostějově 2.3.1993, pohřben Olšany u Prostějova 10.3.1993. Od r.1952 měl právo nosit děkanský límec, v r.1963 byl jmenován arcibiskupským radou.