Nejbližší mše svaté:
Bystřice p.H.: zítra v 17:30
Vítonice: čtvrtek v 17:00
Rusava: dnes v 11:30

≡▼

Přihlásit se

Mikuláš Šindelář, kooperátor 1930 - 1935

Narozen Pustá Polom 24.10.1902, kněžské svěcení Olomouc 5.7.1928. kooperátor Zlín 18.9.1928 - 30.6.1930, kooperátor Bystřice pod Hostýnem 1.7.1930 - 31.1.1935, kooperátor Ruda nad Moravou 1.2.1935 - 31.8.1935, kooperátor Prostějov - Povýšení svatého Kříže 1.9.1935 - 31.7.1937, administrátor Pustějov 1.8.1937 - 31.3.1938, farář Pustějov 1.4.1938 - 31.8.1941, provizor Rymice 1.9.1941 - 4.4.1943, vězeň koncetračního tábora Dachau 5.4.1943 - 29.5.1945, farář Pustějov 1.6.1945 - 28.2.1961, děkan bíloveckého děkanátu 1.6.1952 - 28.2.1961, administrátor Hlučín 1.3.1961 - 31.10.1970, děkan hlučínského děkanátu 1.1.1963 - 31.10.1970 administrátor Slavkov u Opavy 1.11.1970 - 12.12.1973. Zemřel ve Slavkově u Opavy 12.12.1973, pochován Pustá Polom 15.12.1973. Od r. 1947 měl právo nosit děkanský límec - limbo ornatus, v r.1962 jmenován arcibiskupským radou, v r.1973 titulárním farářem a čestným kanovníkem kroměřížským.